fbpx
organinė medvilnė padeda išsaugoti vandenį

Kaip organinė medvilnė padeda išsaugoti vandenį?

„Išpakuota“ radau įdomią statistiką, kad kasmet greita mada sunaudoja apie 79 milijardus litrų vandens, kurie naudojami medvilnei užauginti, nudažyti ir plauti medžiagas. Taip pat, statistikos duomenys rodo, kad 1 kg medvilnės pagaminti reikia apie 10-20 tūkst. litrų vandens.

organinė medvilnė padeda išsaugoti vandenį

Medvilnės laistymas

Rūbų gamybos procese sunaudojami ne tik audiniai, bet ir vanduo. Tradiciniai medvilnės laukai būna drėkinami, nes jų plantacijos įrengiamos šiltuosiuose kraštuose. Vėliau augalai purškiami pesticidais, kurie skiedžiami vandeniu. Be to, jei naudojamos skystos trąšos, tai jų tręšimo metu sunaudojami dideli kiekiai vandens.

Organinės medvilnės laukai dažniausiai nebūna laistomi, nes šiuose laukuose yra laikomasi visų agronominių sprendimų (sėjomainų, organinių medžiagų palaikymo, kompostavimo ir t.t.). Toks dirvožemis sugeba savyje išlaikyti drėgmę ir vėliau atiduoda ją augalams. Tokiuose laukuose draudžiama naudoti trąšas bei pesticidus. Tad rinkdamiesi organinės medvilnės rūbus, jūs prisidėsite ir prie vandens išsaugojimo.

medvilnės laukų laistymas

Medvilnės dažymas

Chemiškai užaugintai medvilnei reikalingi dideli kiekiai vandens ne tik jos užauginimui, bet ir audinių dažyme.  

Garden Mood rūbų gamintojai panaudotą dažymui ir plovimui vandenį išvalo ir panaikina toksiškumą. Toks vanduo grįžta į paviršinius vandenius (prieš tai atlikus laboratorinius tyrimus) arba yra panaudojamas automobilių plovimui. 

medvilnės dažymas

Organinės ir neorganinės medvilnės rūbai

Jei renkatės paprastus medvilninius marškinėliųs, tai statistiškai paskaičiuota, kad jų gamybos procese sunaudojama  2700 litrai vandens. Organinių marškinių gamyboje vandens sunaudojama daugiau nei 10 kartų mažiau, apie 243 litrus. Tad įdomumo dėlei paskaičiuokite kiek turite savo spintoje marškinėlių ir kiek litrų vandens jiems pagaminti prireikė ir per kiek laiko jūs tokį kiekį vandens išgertumėte?

Organinės medvilnės marškinėliai "Garden club"

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Shopping Cart