„Išpakuota“ radau įdomią statistiką, kad kasmet greita mada sunaudoja apie 79 milijardus litrų vandens, kurie naudojami medvilnei užauginti, nudažyti ir plauti medžiagas. Taip pat, statistikos duomenys rodo, kad 1 kg medvilnės pagaminti reikia apie 10-20 tūkst. litrų vandens.

Medvilnės laistymas
Rūbų gamybos procese sunaudojami ne tik audiniai, bet ir vanduo. Tradiciniai medvilnės laukai būna drėkinami, nes jų plantacijos įrengiamos šiltuosiuose kraštuose. Vėliau augalai purškiami pesticidais, kurie skiedžiami vandeniu. Be to, jei naudojamos skystos trąšos, tai jų tręšimo metu sunaudojami dideli kiekiai vandens.
Organinės medvilnės laukai dažniausiai nebūna laistomi, nes šiuose laukuose yra laikomasi visų agronominių sprendimų (sėjomainų, organinių medžiagų palaikymo, kompostavimo ir t.t.). Toks dirvožemis sugeba savyje išlaikyti drėgmę ir vėliau atiduoda ją augalams. Tokiuose laukuose draudžiama naudoti trąšas bei pesticidus. Tad rinkdamiesi organinės medvilnės rūbus, jūs prisidėsite ir prie vandens išsaugojimo.

Medvilnės dažymas
Chemiškai užaugintai medvilnei reikalingi dideli kiekiai vandens ne tik jos užauginimui, bet ir audinių dažyme.
Garden Mood rūbų gamintojai panaudotą dažymui ir plovimui vandenį išvalo ir panaikina toksiškumą. Toks vanduo grįžta į paviršinius vandenius (prieš tai atlikus laboratorinius tyrimus) arba yra panaudojamas automobilių plovimui.

Organinės ir neorganinės medvilnės rūbai
Jei renkatės paprastus medvilninius marškinėliųs, tai statistiškai paskaičiuota, kad jų gamybos procese sunaudojama 2700 litrai vandens. Organinių marškinių gamyboje vandens sunaudojama daugiau nei 10 kartų mažiau, apie 243 litrus. Tad įdomumo dėlei paskaičiuokite kiek turite savo spintoje marškinėlių ir kiek litrų vandens jiems pagaminti prireikė ir per kiek laiko jūs tokį kiekį vandens išgertumėte?
