fbpx
rūbai iš organinės medvilnės

Organiški sertifikuoti rūbai. Ką tai reiškia?

Prekės ženklo „Garden Mood“ vertybėse pabrėžiau, kad visos parduodamos prekės turi būti kokybiškos bei pagamintos kuo draugiškesniu gamtai būdu. Plačiau apie visas vertybes galite paskaityti čia. Tad renkantis rūbų gamintojus didelį dėmesį skyriau audinių analizei. Po ilgų paieškų pavyko rasti tokius tiekėjus, kurie ne tik siuva iš organinės medvilnės ar perdirbto poliesterio rūbus, bet ir tai daro draugišku gamtai ir žmogui būdu.

Organinės medvilnės rūbai

Organinė medvilnė. Kas tai?

Organinė medvilnė yra užauginta iš sėklų, kurios sukurtos ne GMO principu, o jų auginimo procese nebuvo naudota jokių pesticidų ar trąšų. Kai kam gali atrodyti kas čia tokio, juk tai rūbai, o ne maistas. Tačiau chemiškai užauginta medvilnė kenkia ne tik gamtai (medvilnės laukuose yra sunaudojama net 16% pesticidų pasaulio mastu), bet iš tokios medvilnės pagaminti rūbai gali sukelti alergijas žmonėms.

Dabar labai madinga visur ant etikečių rašyti „sertifikuota“, „organiška“, „ekologiška“ ar „tvaru“. O kaip yra iš tikrųjų? Tiesą turbūt žino tik tas, kad tą daiktą pagamino, o tyrimai rodo, kad tik 0,9%  iš 26 mln. t užaugintos medvilnės yra organinė. Pati asmeniškai jau kuris laikas nebepasitikiu parduotuvėse pamatytu užrašu „iš organinės medvilnės“, nes tokiuose rūbuose jos gali būti vos 5 %. Tokius rūbus gaminančios įmonės dažnai nutyli ir apie visą „organiško“ rūbo gamybos procesą.

Tad atlikus išsamią analizę ir nėrusi į organiškų rūbų gamintojų paiešką teko ne vienu iš jų suabejoti. Tačiau mano pasirinkti tiekėjai 100% atitiko mano vertybes ir jie sąžiningai atskleidžia visą rūbo gamybos procesą.

Organinės medvilnės džemperis "Lotyniški augalai"

Organiškos medvilnės nauda (palyginus su ne organine):

rūbai iš organinės medvilnės
  1. 26 % sumažėja dirvožemio erozija, nes vykdoma sėjomainos ir palaikomas dirvožemio derlingas sluoksnis.
  2. 46 % mažesnis poveikis klimato šiltėjimui, nes sunaudojama mažiau pesticidų.
  3. 91 % mažiau sunaudojama vandens, augalai nėra purškiami ar laistomi vandeniu.
  4. 70% mažesnis rūgštingumas vandens ir dirvožemio, kuris atsiranda chemiškai auginant ir tręšiant medvilnės laukus.
  5. Nekenkia darbuotojų prižiūrinčių augalus sveikatai (statistika rodo, kad 200 tūkst. žmonių per metus miršta būtent dėl medvilnės laukuose naudojamų pesticidų).

Sertifikuoti audiniai. Ką tai reiškia?

Gots sertifikuoti rūbai

„Garden Mood“ siūlomi rūbai pagaminti iš 100% GOTS sertifikuotos organinės medvilnės. Šis sertifikatas yra labai griežtai prižiūrimas ir suteikiamas tik tiems rūbams, kurių medvilnė buvo užauginta tik ekologišku būdu, nenaudojant cheminių medžiagų ar GMO sėklų. Taip pat, šis sertifikatas griežtai prižiūri ir darbuotojų darbo sąlygas ir jų sveikatą. 

Šie rūbai patvirtinti veganų įmonės, nes neatliekami jokie bandymai su gyvūnais ir rūbų sudėtyje nėra gyvūninės kilmės audinių.

OEKO-TEX® sertifikatas parodo, kad audiniuose nėra jokių kenksmingų medžiagų (chemikalų ar sunkiųjų metalų). 

OCS sertifikatas seka organinės medvilnės kelią nuo lauko iki rūbo. Taip pat, šis sertifikatas seka darbo sąlygų kokybę. 

FAIR WEAR tarptautinė organizacija, kurios tikslas gerinti tekstilės pramonės darbuotojų darbo sąlygas. Gamykloje kas 3 metus atliekamas auditas.

Organiški rūbai

„Garden Mood“ filosofija tokia, kad kokybė ir ekologija yra pirmose vietose, tačiau dizainas ir praktiškumas eina šalia. Jei turite kokių pasiūlymų, lauksiu laiškučio el. paštu meda@gardenmood.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Shopping Cart